Kypr | Kypr.cz - dovolená a last minute zájezdy na Kypr, informace o Kypru, reality na Kypru, počasí na Kypru, autopůjčovna, letenky a rekreační domy na pronájem

Mapa stránek

Počasí na Kypru: Famagusta: 0°C / 0°C Larnaca: 0°C / 0°C Limassol: 0°C / 0°C Nicosia: 0°C / 0°C Paphos: 0°C / 0°C Troodos: 0°C / 0°C Více>>

kypr.cz

Volejte zdarma

800 400 484
volejte 9:00-20:00

Nemovitosti Kypr

Famagusta / Protaras / Ayia Napa

Larnaca

Limassol

Kurz Euro

1 EUR je 26.920 Kč
ke dni 13. 6. 2024

Rozsáhlé možnosti a nejnižší cena, takové je cestovní pojištění online, které nabízí ePojisteni.cz.
PodlahyParkety.cz

Nemovitosti v Larnace a Golf na Kypru

Všude tam kde je golf a slunce, tam jsou také peníze a nemovitosti. Možná proto je Larnaka na Kypru důvodem proč ji mají investoři tak rádi. Nová golfová oblast v Larnace je za poslední roky často zmiňována. Tyto náročné návrhy rovněž zahrnují výstavbu jedinečného přístavu, kde budou kotvit luxusní jachty a nahradí stávající marinu. Jelikož ekonomika země stále úspěšně roste i v době hospodářské recese, investoři jsou si jsou jisti, že na Kypru s velkými projekty uspějí a že je mají už nyní v kapse. Hlavní město Nicosie pokračuje v rozvoji velmi rychlým tempem a současná výstavba nákupních center The Mall Of Cyprus jehož součástí je i IKEA nebo OC My MALL v Limassolu nebo The Mall of Paphos v Pafosu, nese investorům jasnou zprávu o tom, že je vše na správné cestě. Znovu a znovu se ukazuje že místní klima je prostě ideální pro další investice.

Příliv zahraničního kapitálu z Kyperských nemovitostí je hlavním motorem ekonomiky, který zajišťuje světlou budoucnost. Tyto nové finance v ekonomice zajistily velké příjmy a ti, kteří je mají se rozhlíží na Kypru jak je utratit nebo nově reinvestovat. Na základě toto vznikl požadavek, postavit pro Evropany nákupní centra a vylepšit zábavní vybavenost – např. golfem. Někteří pozorovatelé předvídají , že obchodních center tu bude růst stále více a více a dále se bude investovat do golfu. Larnaka se pro tyto účely jeví ideálním místem. Její blízkost k mezinárodnímu letišti s novým terminálem otevřeným od listopadu 2009 tomu ještě více nahrává.

Výhodu je, že larnacké nemovitosti nejsou ty z nejdražších na Kypru, ale to se samozřejmě brzy změní. Jakmile se tu naplno rozjede golf, je jisté, že ceny poletí prudce nahoru a pomalý investoři najednou zjistí, že zaspali výbornou přilěžitost. Dobré je tedy předvídat co se na trhu s nemovitostmi bude dít a nakoupit nemovitosti nyní ještě před tím, než se na plno rozjedou zábavní komplexy a hlavní nově budovaná infrastruktura. To je samozřejmě trochu riskantní business, ale odtud pramení právě vysoké zisky od investorů, kteří se nebáli do toho jít hiž v minulosti. Dokonce ti, kteří hledají nemovitost jakožto „letní sídlo“ mohou „přiostřit“ své investiční sázky tím, že si zakoupí v Larnace nemovitosti z zajímavé ceny. Oblast města je prostě krásným místem pro to, aby jste zde měli dům snů ve středomoří.

Ti, kdo za posledních pár let navštívili Kypr mohou vidět, jak rychlý je jeho rozvoj v rezidenčním sektoru. Každý měsíc zde vyrůstají nové byty, vily a další rezidenční a business komplexy. Mnoho velkých obchodních řetězců zde otevírají outlety a zahraniční investice se jen sypou. Nová generace kypřanů ví, co mají Evropané rádi a co chtějí mít tak trochu pro sebe. Silnice se plní Mercedesy a BMW kdežto přístavy se plní luxusními loděmi a jachtami. Na Kypru žije řada zbohatlíků. Larnaca a další oblasti Kypru dosáhnou svého vrcholu v investicích ve druhé vlně, která začala v letech 2008/2009.

Nyní asi momentálně nikdo nemůže předvídat, jak přesně se bude ekonomika vyvíjet v budoucnosti, ale zábava a nemovitosti byly vždycky běh na dlouhou trať. Larnaka se může jednou stát centrem nejlukrativnějších projektů současné historie ostrova a být směsicí golfu, tenisu, moře, slunce a prázdninových nemovitostí. Takže pokud hledáte dům snů, může být nemovitost v Larnace právě tím pravým pro vás. Dalším pozitivním faktorem je, že golfový trénink bude zde možný jediným místem, které bude perfektně fungovat po celý rok 360 dní v roce. To bude možná hlavní důvod, proč bude Kypr tak vyhledávaný. Možná je tedy načase přemýšlet nad možnou investicí v této oblasti jen 3 hodiny letu z Prahy.