Kypr | Kypr.cz - dovolená a last minute zájezdy na Kypr, informace o Kypru, reality na Kypru, počasí na Kypru, autopůjčovna, letenky a rekreační domy na pronájem

Mapa stránek

Počasí na Kypru: Famagusta: 0°C / 0°C Larnaca: 0°C / 0°C Limassol: 0°C / 0°C Nicosia: 0°C / 0°C Paphos: 0°C / 0°C Troodos: 0°C / 0°C Více>>

kypr.cz

Volejte zdarma

800 400 484
volejte 9:00-20:00

Nemovitosti Kypr

Famagusta / Protaras / Ayia Napa

Larnaca

Limassol

Kurz Euro

1 EUR je 26.920 Kč
ke dni 19. 4. 2024

Rozsáhlé možnosti a nejnižší cena, takové je cestovní pojištění online, které nabízí ePojisteni.cz.
PodlahyParkety.cz

Potápění na Kypru

Kypr je vhodný pro potápěče a jejich rodiny, kteří chtějí vidět maximum během kratší doby. Kypr zároveň nabízí množství památek a dalších zajímavostí i na souši. Kypr je více než prázdninové letovisko.

Teplota vody: od 18 ° C (64 ° F) v lednu do 27 ° C (81 ° F) v červenci
Podnebí: Suché podnebí trvá od listopadu až do března a od začátku července do konce srpna. V tomto období spadne maximálně 3 mm srážek. Po zbytek roku spadne cca 5mm srážek. 
Viditelnost: 10 - 40 metrů (30 - 130 ft)
Druh potápění: Vraky, jeskyně, starověké osídlení
Mořský život: tuňák, barakuda, chobotnice, murény, pyskoun, okoun, konektory, rejnoci, ploskozubec, mořští ježci, hvězdice
Kdy jet: V každém ročním období. Pokud si ale chcete užít teplé vody, vyberte si potápění v letních měsících. Nejlepší dobou pro návštěvu je období od května do října.

Kypr je vhodným místem, kde se můžete naučit základům potápění. Můžete se potápět na klasických místech nebo pro pokročilé je zde možnost potopit se k vrakům a dobrodružnějším Zenobii, mohou objevovat jeskyně a tunely. Většina potápěčských lokalit se nachází jen několik minut jízdy lodí a najdete zde řadu míst, kde je možné s potápět. Potápění je nejpopulárnější na jihu v okolí Ayia Napa-a Paphos. Larnaca přitahuje pozornost díky vraku Zenobia, který je jedním z nejlepších míst k ponoru na světě. Jistě oceníte velikost vraku a jeho celkovou tajemnost. Chcete-li se potápět na nedotčených potápěčských lokalitách, jeďte do severozápadního cípu ostrova do okolí poloostrova Akamas. Na mořském dni najdete artefakty, jako římskou keramiku. Mějte ale prosím na paměti, že jakékoli poškozování nebo odcizení těchto předmětů je přísně zakázáno. V Larnace můžete navštívit Makarion General Hospital a britskou základnu Akrotiri.

 

Vrak ZENOBIA (Larnaka)


Místo: Zenobia
Poloha: 10 minut od Larnaca
Popis: Trajekt o hmotnosti 10.000 tun
Délka: 178 m (584 m)
Hloubka: 16 metrů (52 stop) do horní části vraku, 43 metrů (141 m) na mořské dno
Viditelnost: 20 m (65 m)

To kvůli Zenobii potápěči přijíždí na Kypr. Jedná se o velký přívoz, který byl postavený pro provoz ve východním Středomoří. Potopila se hned při své první plavbě ze Švédska do Sýrie. Řízení nefungovalo správně, a tak se kapitán rozhodl vyrazit do přístavu v Larnaca. Zde si všiml, že mají velký problém díky vodě, která se dostávala do nádrží a způsobovala přílišnou zátěž. Zenobia se dostala do vzdálenosti asi půl kilometru od Larnaky, kde se již dostali do úhlu 45 °, což byl rozhodující okamžik. Kapitán požádal, aby byla Zenobia přijata do přístavu, ale povolení nebylo uděleno, jelikož by loď této velikosti bránila provozu a vstupu do přístavu. Během dvou dnů se potopila i spolu s 104 nákladními vozidly, které byly na palubě.