Kypr | Kypr.cz - dovolená a last minute zájezdy na Kypr, informace o Kypru, reality na Kypru, počasí na Kypru, autopůjčovna, letenky a rekreační domy na pronájem

Mapa stránek

Počasí na Kypru: Famagusta: 0°C / 0°C Larnaca: 0°C / 0°C Limassol: 0°C / 0°C Nicosia: 0°C / 0°C Paphos: 0°C / 0°C Troodos: 0°C / 0°C Více>>

kypr.cz

Volejte zdarma

800 400 484
volejte 9:00-20:00

Nemovitosti Kypr

Famagusta / Protaras / Ayia Napa

Larnaca

Limassol

Kurz Euro

1 EUR je 26.920 Kč
ke dni 20. 5. 2024

Rozsáhlé možnosti a nejnižší cena, takové je cestovní pojištění online, které nabízí ePojisteni.cz.
PodlahyParkety.cz

Zhodnocení a růst investic do realit na Kypru

Vládní strategie rozvoje Kypru

V příštích několika letech proběhne zajímavá transformace Kypru. Budou zde vhodné podmínky pro firemní akce, stejně jako pro sportovní nadšence.


Dlouhodobou strategie pro rok 2010 v současné době provádí Kyperská organizace cestovního ruchu. Jedná se o modernizaci infrastruktury, zařízení a středisek volného času pro zajištění udržitelného rozvoje cestovního ruchu na Kypru. Dvě nové mezinárodní letiště jsou budovány v předstiu výstavby nových dálnic. Rekreační a sportovní zařízení, jako  například nové golfové hřiště, modernizované přístavy a celá řada kulturních a společenských atrakcí jsou ve výstavbě.
Strategie plánuje zvýšit počet návštěvníků na 3,5 milionu v roce 2010, což bude představovat zvýšení tržeb o 1,8 miliardy liber.  Tento nárůst bude vytvářet nebývalou poptávku po místních nemovitostech, zvyšovat základní kapitál a vyvolávat růst cen nájemného.

Po vstupu do EU, má ostrov  užitek z mnoha reforem své tržně orientované ekonomiky, které přispívá ke zvýšení jeho mezinárodní konkurenceschopnosti. Tyto pozitivní tržní síly tlačí na tuzemský realitní trh, a slouží k přilákání zahraničních společností, které budou požadovat ubytování pro své pracovní síly. HDP za rok 2006 byl 3,8%, byl doprovázen plnou zaměstnaností, nízkou inflaci kolem 2,8% a nejnižší daní z příjmů v Evropě - začínajících na pouhých 5%. To vytváří stabilní a silnou ekonomikou, která by měla být velmi atraktivní i pro většinu investorů .


Růstový potenciál
V současné době vykazují výnosy z pronájmů zisk ve výši 5% - 8% , avšak s ohledem na  zhodnocení kapitálu ve výši 10% - 15% se pohybuje celkový výnos ve výši přibližně 15% - 23% . Jako takové mají investice do nemovitostí na Kypru omezenou míru rizika .


Klíčové výhody napomáhající růstu:

 • Vstup Kypru do EU a přijetí eura
 • ceny nemovitostí jsou v současné době o 30% levnější než srovnatelné nemovitosti ve Španělsku nebo v Portugalsku
 • nízké náklady na bydlení a míra inflace (2,8%)
 • komunikace - prakticky všichni mluví anglicky, domluvíte se rovněž rusky
 • Evropská norma bankovnictví a práva
 • stabilní politická situace
 • nízká míra zločinnosti
 • přímé nízkonákladové a linkové lety z Prahy a většiny evropských zemí
 • povětrnostní podmínky (340 slunných dnů)
 • dostupnost komfortu pro nejnáročnější návštěvníky na ostrově
 • nejlevnější  daňový systém  v Evropě
 • zamezení dvojího zdanění ve vztahu k většině evropských zemí vč. České republiky
 • V systému registrace pozemků nabízí Kypr ochranu vlastnických práv, která je nabízena prostřednictvím vlády


Na závěr lze říci, že pro Kypr je zdravý růst nájemného, a  i přes značné zvýšení cen za posledních pár let, jsou zde nemovitosti stále poměrně velice levné. Díky přijetí eura a zisku investic z EU jsou ekonomické podmínky velice dobré, jak pro ekonomický růst tak i pro cestovní ruch, což dělá z Kypru velmi atraktivní investici.