Kypr | Kypr.cz - dovolená a last minute zájezdy na Kypr, informace o Kypru, reality na Kypru, počasí na Kypru, autopůjčovna, letenky a rekreační domy na pronájem

Mapa stránek

Počasí na Kypru: Famagusta: 0°C / 0°C Larnaca: 0°C / 0°C Limassol: 0°C / 0°C Nicosia: 0°C / 0°C Paphos: 0°C / 0°C Troodos: 0°C / 0°C Více>>

kypr.cz

Volejte zdarma

800 400 484
volejte 9:00-20:00

Nemovitosti Kypr

Famagusta / Protaras / Ayia Napa

Larnaca

Limassol

Kurz Euro

1 EUR je 26.920 Kč
ke dni 14. 6. 2024

Rozsáhlé možnosti a nejnižší cena, takové je cestovní pojištění online, které nabízí ePojisteni.cz.
PodlahyParkety.cz

Windsurfing, Kite surfing a Surfing

Na Kypru vanou západní a východní větry. Zatímco západní větry jsou téměř neměnné, východní vítr vane převážně v průběhu zimy. Léto je obvykle slunné a beze srážek a letní větry, nazývané Meltemi, vanou od dubna do října. Během rána vanou slabě, později během dne získávají na intenzitě. Meltemi je jihozápadní vítr vanoucí ráno od jihu,  během dne získávající na intenzitě a do odpoledních hodin se posouvající směrem na západ a dosahující rychlosti okolo 15-25 uzlů.

 

Zimní větry se mohou změnit na jihovýchodní, vanoucí obvykle v prosinci a lednu, dosahující rychlosti 10-20 uzlů. Převážně v prosinci a v lednu se na ostrově vyskytují zimní srážky.

 

Podmínky pro vodní lyžování a wakeboarding jsou nejlepší velmi brzy po východu slunce, kdy je moře ještě klidné a nevane příliš silný vítr.

 

Místa pro surfování na Kypru

 

Všechny výše uvedené a jim příbuzné sportovní aktivity je možné provozovat na všech místech podél jižního pobřeží, zejména:

  • oblast LarnaKa: Nautical club (Námořní klub), pláž Faros
  • oblast Limasol: pláž Ladies Mile, Salt lake, pláž Curiumi a Paramali
  • oblast Pafos: záliv Helios, Potima, pláž Geroskipou, Polis Lachi