Kypr | Kypr.cz - dovolená a last minute zájezdy na Kypr, informace o Kypru, reality na Kypru, počasí na Kypru, autopůjčovna, letenky a rekreační domy na pronájem

Mapa stránek

Počasí na Kypru: Famagusta: 0°C / 0°C Larnaca: 0°C / 0°C Limassol: 0°C / 0°C Nicosia: 0°C / 0°C Paphos: 0°C / 0°C Troodos: 0°C / 0°C Více>>

kypr.cz

Volejte zdarma

800 400 484
volejte 9:00-20:00

Nemovitosti Kypr

Famagusta / Protaras / Ayia Napa

Larnaca

Limassol

Kurz Euro

1 EUR je 26.920 Kč
ke dni 14. 6. 2024

Rozsáhlé možnosti a nejnižší cena, takové je cestovní pojištění online, které nabízí ePojisteni.cz.
PodlahyParkety.cz

Průvodce Ayia Napa Kypr

Průvodce po přímořském letovisku Ayia Napa


Jedno z nejznámějších evropských společenských středisek, Ayia Napa, představuje hvězdu středomořského ostrova Kypr. S jeho celoročně teplým počasím a písečnými plážemi je snadné pochopit, proč je toto letovisko tak populární. V létě se rozmáhají bary a kluby s mezinárodními DJi, které lákají turisty z celé Evropy, vítané jsou však také rodiny. Toto plně rozvinuté středisko neskutečnou rychlostí vyrostlo z obyčejné rybářské vesnice, která se zde nacházela jen před několika desítkami let. Také zbytek tohoto ostrova je obdařen plážemi, lázněmi a turistickými atrakcemi, které jsou z Ayia Napa snadno přístupné. Jen několik kilomterů od Agia Napa se nachází další oblíbené a známe letovisko Proteras kam můžete zajet třeba na vypůjčeném kole nebo čtyřkolce.Pro koho je dovolená v Ayia Napa vhodná?

Celoročně většinu návštěvníků Ayia Napa tvoří 18-35letí Evropané, kteří se sem vydávají za nočním životem, i když rodiny na dovolené jsou zde také více než vítány. Tím, že Kypr leží v jihovýchodním Středomoří, má sklon být v zimě mnohokrát teplejší než mnoho kontinentálních evropských letovisek, takže je ideálním místem pro zimní slunečnou dovolenou.


Kde se nachází Agia Napa?
 

Ayia Napa se nalézá na jihovýchodním pobřeží ostrova Kypr. Je to na jih od hranic se Severním Kyprem a kousek na západ od střediska Protaras a 40 minut jízdy od nového mezinárodního letiště v Larnace.
Středisko vyčnívá nad Středozemní moře mezi kyperským městem Larnaka na západě a mysem Greco na východě. Rozprostírá se podél pobřeží s hlavními plážemi právě na východ od přístavu.

 

Mapa Agia Napa


Zvětšit mapu

Kdy navštívit letovisko Agia Napa?


Pro návštěvu Ayia Napa jsou nejlepší měsíce od května do října, především kvůli horkým slunečným dnům a teplotě moře. Na vrcholu léta (červenec a srpen) může být pro někoho polední slunce příliš horké (rtuť teploměru může vystoupat až přibližně k 34 ° C a středisko může být také příliš rušné.

 

Pláže v Agia Napa


Nissi Beach v Ayia Napa je jednou z nejatraktivnějších pláží na Kypru, chlubí se čistým zlatým pískem, stejně jako lehátky a slunečníky k pronájmu. Bary, hudba, projížďky na člunu a řada dalších vodních sportů zajišťuje, že je tato pláž velice oblíbená. Pro klidnější úseky pláže se vydejte k mysu Greco, na východ od Ayia Napa.


Co nabízí Ayia Napa kromě pláží?


 Vydejte se směrem od pláže a užijte si klidu a míru kláštera Ayia Napa. Navštivte ho raději ráno před tím, než se vzbudí ostatní turisté, a obdivujte 600letý fíkovník a mramorové fontány. Vznik kláštera se datuje až do 16. století. Sem se také pravidelně konají lodní výlety z mysu Greco a letoviska Protaras.

 

Rodinná zábavav Agia Napa


Ayia Napa je populární letovisko pro rodiny s dětmi a jeho pláže jsou hlavní atrakcí. K dalším atrakcím patří Vodní svět (www.waterworldwaterpark.com), zábavní vodní park na okraji střediska, a Muzeum mořského života (Ayias Mavris 25), které má sbírky mušlí a chráněný mořský svět včetně žraloků. Dětské bazény, restaurace vhodné pro rodiny a sportovní zařízení, jako tenisové kurty, jsou také k dispozici ke zpříjemnění vašeho pobytu v některém z hotelů. Vypravit se můžete na plabu velkou pirátskou lodí.

 

Nakupování v Agia Napa


Mnoho obchodů v Ayia Napa je zaměřeno na dovolenkový obchod a pokud hledáte plavky, kabelky, sluneční brýle, šnorchl nebo  kyperské víno v prvotřídním džbánku, nebudete zklamáni. Najdete zde i obchody se značkovým zbožím LA Coste, GANT, ECCO, Disney a další. Supermarkety jsou naopak nejlepším místem, kde se dají sehnat levné cigarety a alkohol. Mnozí místní obyvatelé dojíždějí za nákupy buď do Larnaky, nebo do hlavního města Nikosia. Jen 15 km jízdy autem se nachází v Proterasu obchody LIDL  nebo Carrefour. Řadu léků u nás na recept zakoupíte zcela volně v místních lékárnách.

 

Noční život v Agia Napa


Ayia Napa je opravdu společenské středisko a v létě se zde konají skutečně podařené akce. Místní úřady omezily nejhorší výstřednosti v posledních letech, ale bary a kluby jsou stále zábavnými místy, zejména na vrcholu letní sezóny. Hlavní náměstí je centrem dění s četnými bary, karaoke kluby a diskotékami. K některým z nejpopulárnějších míst, kde se dá protancovat celá noc, patří Castle Club (Grigoriou Afxention) (www.thecastleclub.com), Insomnia (Leoforos Nisiou) a nový SUPERCLUB Babylon (Nissi Avenue) (www.babylonsuperclub.com). Rodiny spíše ocení večeři v klidnější části města. 

 


Stravování v Agia Napa


Všudypřítomná evropská snídaně a menu s fotografiemi jídel jsou tu pro turisty, kteří hledají podobné jídlo jako je u nich doma. Ayia Napa se však může pochlubit také restauracemi, které se specializují na tradiční kyperská jídla, kde jsou různé pokrmy podávané v celé řadě chodů. Mořské ryby jsou zde také populární, především v restauracích, které nabízejí turistům možnost vybrat si rybu, než ji upraví. Najdete zde i dobré italské nebo thajské kuchyně v poslední době i čerstvé sushi. McDonalds, Burger King a KFC nebo Pizza Hut jsou otevřeny v sezóně dlouho do noci.

Doprava v Agia Napa


V letovisku Ayia Napa není žádná síť veřejné dopravy, ačkoli odsud jezdí autobusy do dalších měst a destinací po celém ostrově. Jsou zde však široce dostupné taxíky a auto, čtyřkolky nebo skůtr je další alternativní způsob, jak se zde pohybovat.

 

 

Zkoumání dalších oblastí v okolí Agia Napa


Oblíbené letovisko Protaras se nachází jen malou vzdálenost na východ od Ayia Napa. K dispozici jsou autobusy a výlety lodí na Protaras, kde se nacházejí skvělé pláže, jako například Agia Triada, Louma, Mouzoura, Pernera a Protaras. Chcete-li se opravdu dostat pryč od ostatních lidí, zamiřte na Green Bay Beach, kde mohou turisté často uniknout davům.