Kypr | Kypr.cz - dovolená a last minute zájezdy na Kypr, informace o Kypru, reality na Kypru, počasí na Kypru, autopůjčovna, letenky a rekreační domy na pronájem

Mapa stránek

Počasí na Kypru: Famagusta: 0°C / 0°C Larnaca: 0°C / 0°C Limassol: 0°C / 0°C Nicosia: 0°C / 0°C Paphos: 0°C / 0°C Troodos: 0°C / 0°C Více>>

kypr.cz

Volejte zdarma

800 400 484
volejte 9:00-20:00

Nemovitosti Kypr

Famagusta / Protaras / Ayia Napa

Larnaca

Limassol

Kurz Euro

1 EUR je 26.920 Kč
ke dni 20. 5. 2024

Rozsáhlé možnosti a nejnižší cena, takové je cestovní pojištění online, které nabízí ePojisteni.cz.
PodlahyParkety.cz

Sport

Kypr nabízí řadu sportovních aktivit od plavání, potápění, vodních lyží a vodních skůtrů přes tenis až po fotbal.Golf po celý rok


Za poslední roky ze zájem o golf na Kypru rapidně zvýšil a to jak u starousedlíků tak i u turistů. Všichni mají možnost naučit se golf hrát, protože je zde k dispozici několik golfových kurzů v oblasti Pafos.
Někteří návštěvníci jednou na dovolenou na Kypr hlavně kvůli golfu. Samozřejmě, že hlavním důvodem proč tak činí je spolehlivé počasí a mírné klima. Zatímco v Evropě jsou golfová hřiště pokryta sněhem, naše se vesele zelenají a teplota vzduchu je více než příjemná. A i když v zimě se může stát že drobný déšť přeruší hru, sluníčko se zajisté znovu objeví za několik hodin. Mnoho hráčů oceňuje zejména to, že je i golfový terén na Kypru velmi rozmanitý, vybere si každý, jak začátečník, tak pokročilý . Další výhodou našich místních golfových klubů je, že nejsou pouze pro členy, ale otevřeny i pro občasné návštěvníky a turnaje. Vzniká tak zajímavý mezinárodní mix účastníků.


Jako odpověď na tento trend je že několik nových golfových hřišť na jižním pobřeží jsou vzájemně propojeny, to vše jde ruku v ruce s výstavbou luxusních rekrečních a investičních obydlí.

Více o golfu na Kypru naleznete v sekci Golf.
 Cyklistika na Kypru

 

Jelikož je terén na Kypru opravdu členitý a rozmanitý, úplně se vybízí k jízdě na horském kole. Ve všech městech naleznete půjčovny kol.
I přesto že se jezdí nalevo, jsou ostatní místní dopravní nařízení stejná jako v Evropě. Cyklistický klub „Podilatokinisis, organizuje různé nezávodní cyklistické trasy, které jsou vhodné pro každého.

Kyperská cyklistická federace organizuje na řadě závod, který je známý asi jako horský závod Afexentia. Na podzim je organizováno několik cyklistických příležitostí a zúčastnit se může každý kdo chce. V listopadu se jezdí mezinárodní cyklistický závod z Agia Napa.
Všechny brožury ve kterých naleznete veškeré informace o cyklostezkách vč. Popisů jednotlivých oblastí naleznete v každé turistické kanceláří.

 
Horolezectví na Kypru


Objevte terén Kypru i jako horolezci. Anebo se tu skvěle nabízí traking. Objevte své horolezecké vlohy. Pro pěší turistiku je zde hned několik stezek. Celodenní trasy mohou být zkombinovány s kempováním přes noc nebo ubytování v tradičních obydlích v dané oblasti. Horolezectví zvláště nabízí souběžně blízkost přírody, což je odměna za fyzickou snahu a úsilí. Pro lezení na skály je na Kypru ideálních hned několik oblastí, jako např. Drousia nebo údolí řeky Diarizos v distriktu Pafos, nebo Cavo Greko mezi Protarasem a Agia Napa a oblast Trooditissa v horách Troodos. Tam můžete dělat opravdu vše možné: tradiční lezení, sporty … Pokud jste začátečník, tak si zajistěte raději odborný doprovod nebo kvalifikovaného instruktora.

 

 

Tréninkové kapacity pro sportovní tými a jednotlivce

Pro přípravu a trénik sportovních týmu a jednotlivců nabízí Kypr ideální podmínky pro zimní přípravu. Ve spolupráci s Kyperskou sportovní organizací vám nabízíme využití multifunkčního moderního sportovního komplexu, který leží na úpatí Troodosu ve vzádlenosti cca. 30 minut jízdy od Limasssolu. Více informací naleznte na následující straně >>.