Kypr | Kypr.cz - dovolená a last minute zájezdy na Kypr, informace o Kypru, reality na Kypru, počasí na Kypru, autopůjčovna, letenky a rekreační domy na pronájem

Mapa stránek

Počasí na Kypru: Famagusta: 0°C / 0°C Larnaca: 0°C / 0°C Limassol: 0°C / 0°C Nicosia: 0°C / 0°C Paphos: 0°C / 0°C Troodos: 0°C / 0°C Více>>

kypr.cz

Volejte zdarma

800 400 484
volejte 9:00-20:00

Nemovitosti Kypr

Famagusta / Protaras / Ayia Napa

Larnaca

Limassol

Kurz Euro

1 EUR je 26.920 Kč
ke dni 12. 7. 2024

Rozsáhlé možnosti a nejnižší cena, takové je cestovní pojištění online, které nabízí ePojisteni.cz.
PodlahyParkety.cz

Autopůjčovna Kypr

Letenky na Kypr

Počasí na Kypru

 Cestovní pojištění

Mapa

Na mapě Kypru si můžete zobrazit hlavní města a obce, kyperské dálnice a krajinu. Mapa Kypru vám umožňuje pomocí myši posouvat mapu a za použití kolečka i přibližovat detaily na mapě. Vedle této interktivní mapy Kypru vám nabízíme ke stažení klasické mapy níže na stránce.

Mapa Kypr

View this map on Multimap.com
Get directions on Multimap.com

Rozdělený Kypr
Kypr získal svou nezávislost v roce 1960 odtržením se od Velké Británie, v roce 1961 se stal součástí Commonwealthu. Rok po získání nezávislosti se současně rozhořel konflikt mezi kyprskými Řeky a Turky. Mezi oběma národy byla OSN stanovena nárazníková zóna – tzv. zelená linie.

V roce 1974 proběhl v jižní (řecké) části Kypru vojenský puč, který mohl znamenat její spojení s Řeckem. Turecko odpovědělo vojenskou invazí na severovýchodní část ostrova. Byl ustanoven separatistický stát, který se roku 1983 prohlásil nezávislou republikou, jež byla doposud uznána pouze Tureckem. Oba státy stále odděluje „zelená linie“ hlídaná vojsky OSN. V současné době probíhají jednání o znovusjednocení ostrova.

Kypr je od 1. května 2004 členem Evropské unie a 1. ledna 2008 se připojil k Eurozóně, kdy byla kyperský llibra nahrazena eurem. Kyperská republika je mezinárodně uznaný stát, má suverenitu de iure nad 97 % povrchu ostrova a všemi přiléhajícími vodami. Velká Británie si ponechala kontrolu nad zbývajícími třemi procenty (vojenské základny Akrotíri a Dekéleia).

Zeměpisné souřadnice Kypru jsou:
35°7′0″ N a 33°24′0″ E  (35.116667° N, 33.4° E)

 

Velká mapa Kypru ke stažení

Nabízíme vám ke stažení velkou mapu Kypru ve formátu PDF o velikosti 2,72 MB

Mapa Kypr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mapy oblastí Kypru

Nabízíme vám ke stažení další mapy Kypru ve formátu PDF, které připravila CTO a jsou zdarma k dispozici v kancelářích CTO nebo na internetu.

Mapy Nikosie
Mapa Nikosie centrum
Mapa Nikosie širší město

Mapy Limassol
Mapa Limassol centrum
Mapa Limassol širší město

Mapy Pafos
Mapa Pafosu centrum
Mapa Pafosu širší město

Mapy Larnaka
Mapa Larnaka centrum
Mapa Larnaka širší město

Mapy Agia Napa
Mapa Agia Napa centrum
Mapa Agia Napa širší okolí
 

Mapy Troodos
Mapa západní části Troodosu
Mapa východní části Troodosu

Mapy Paralimni a Proterasu
Mapa Paralimni
Mapa Paralimi a Proterasu

 

K prohlížení map ve formátu PDF je nutné mít nainstalován prohlížeč Acrobat Reader, jehož aktuální verze pro všechny operační systémy jsou ke stažení zde.