Kypr | Kypr.cz - dovolená a last minute zájezdy na Kypr, informace o Kypru, reality na Kypru, počasí na Kypru, autopůjčovna, letenky a rekreační domy na pronájem

Mapa stránek

Počasí na Kypru: Famagusta: 0°C / 0°C Larnaca: 0°C / 0°C Limassol: 0°C / 0°C Nicosia: 0°C / 0°C Paphos: 0°C / 0°C Troodos: 0°C / 0°C Více>>

kypr.cz

Volejte zdarma

800 400 484
volejte 9:00-20:00

Nemovitosti Kypr

Famagusta / Protaras / Ayia Napa

Larnaca

Limassol

Kurz Euro

1 EUR je 26.920 Kč
ke dni 20. 5. 2024

Rozsáhlé možnosti a nejnižší cena, takové je cestovní pojištění online, které nabízí ePojisteni.cz.
PodlahyParkety.cz

Místní speciality

Tak jako v každé kuchyni je kvalita přísad prostě kvintesenční. Čerstvé , přírodní přísady jsou klíčem k chutnému pokrmu – a  my zajisté máme velký výběr domácích produktů, které pokládáme za samozřejmé. Díky tomu strávník zjistí, jak rozmanité a chutné je naše každodenní menu – od černých a zelených oliv a z nich zastudena vyrobený aromatický olej, přes křupavý mix zelených salátů ozdobených sýrem feta a samozřejmě nesmíme zapomenout na tradiční halloumi sýr, který je známý neobvyklou poloměkkou gumovitou strukturou. Může být vyráběn z kozího i kravského mléka nebo ze směsi obou . Je to nepochybně něco, co má v lednici pokaždé své místo. Souznačně s Kyprem, je exportován do celého světa, nebo pouze obchodní cestou ale také samotnými Kypřany anebo návštěvníky, kteří si jej na Kypru zakoupí !

Podobně jsou na tom „lountza“ a „hiromen“, tradiční studené řezy, které mají své nepostradatelné místo v sendvičích, předkrmech … a kufrech :-) - samozřejmě vakuovaně zabalené . Pravá lountza – uzený vepřový plátek – obalený v koriandrových semínkách když je stlačováno a hiromeri – uzená šunka – taktéž  stlačována pomocí velkých kamenů ještě před tím než je usušená a vyuzená hezky doma v komíně. Kořeněné, uzené párečky jsou známé jako „loukanika“ a jsou vyrobeny z hrubě nasekaného masa a tuku, a prostě nesmí chybět při letních grilováních a piknicích.

Ačkoli je ovoce z celého světa v dnešní době k dispozici v každém ze supermarketů, každý obchodník ví, že může jen těžko konkurovat našim domácím citrusovým plodům, hroznovému vínu nebo melounům a to co do chuťi.  Abyste si opravdu užili skutečnou chuť domácích produktů ovoce, měli byste určitě podniknout výlet do některého z farmářských trhů. Spousta věcí z trhu budou podobné nebo ty co znáte, ale určitě naleznete i takové, které jste doposud neznali – a to je ta nejzábavnější část. Určitě se ptejte trhovců na cokoli co neznáte, a můžete si být jisti, že hrdí farmáři vám zajisté nabídnout na ochutnání vše co vás bude zajímat.

Vedle plejády ovoce, zeleniny, sýrů, párků, konzervovaného masa, luštěnin a ořechů všeho druhu, je místí trh rovněž úchvatným místem pro nákup sušeného ovoce, známých sladkostí, medu, bylinek a koření, nebo tradičních výšivek, tkanic a suvenýrů. Ať už jste na Kypru kdekoli, měli byste určitě navštívit trhy v centru města, bude to pro vás opět jedinečný zážitek , který vás přivede opět o krůček dopředu ke kořenům našeho ostrova.