Kypr | Kypr.cz - dovolená a last minute zájezdy na Kypr, informace o Kypru, reality na Kypru, počasí na Kypru, autopůjčovna, letenky a rekreační domy na pronájem

Mapa stránek

Počasí na Kypru: Famagusta: 0°C / 0°C Larnaca: 0°C / 0°C Limassol: 0°C / 0°C Nicosia: 0°C / 0°C Paphos: 0°C / 0°C Troodos: 0°C / 0°C Více>>

kypr.cz

Volejte zdarma

800 400 484
volejte 9:00-20:00

Nemovitosti Kypr

Famagusta / Protaras / Ayia Napa

Larnaca

Limassol

Kurz Euro

1 EUR je 26.920 Kč
ke dni 20. 5. 2024

Rozsáhlé možnosti a nejnižší cena, takové je cestovní pojištění online, které nabízí ePojisteni.cz.
PodlahyParkety.cz

Průvodce Limassol

Průvodce po přímořském letovisku Limassol

Odvážné a energické město Limassol, jedno z nejživějších měst na Kypru, už dlouho přitahuje turisty do svých hotelů, kde výhled na moře, bazény a soukromé úseky pláže jsou naprostou samozřejmostí. Limassol se také může pochlubit kompaktním a okouzlujícím starým městem, promenádou lemovanou palmami, dlouhými písčitými plážemi a vodními parky. Bludiště uliček, které lemují pobřežní pás, má kouzlo sobě vlastní a je přeplněné kavárnami, bary, nočními kluby a obchody prodávajícími vše od suvenýrů až po nejnovější módu. Tak vypadá skutečné město, kde se prolínají turisté s místními obyvateli. Po náročném dni si můžete dopřát nakupování, relaxaci na pláži, nebo opalování u bazénu.

 

Pro koho je vhodná návštěva letoviska Limassol?

Od jara do podzimu většinu návštěvníků Limassolu tvoří Evropané a Rusové. Rozmanitost střediska se odráží v různorodosti turistů, kteří ho navštěvují. Limassol oslovuje široké věkové skupiny, nezadané, páry, skupiny i rodiny. V mírných zimních měsících pak Limassol přitahuje starší návštěvníky unikající před studenou zimou.


Kde se nachází Limassol?

Limassol se nalézá na jižním pobřeží ostrova Kypr. To znamená 14 km  na východ od Kourionu, 70 km  jihozápadně od letiště v Larnace, 50 km východně od letiště Paphos nebo 65 km jižně od hlavního mětsa Nocosie.

Letovisko má výhled na celou zátoku Akrotiri a dlouhé úseky písečné pláže. To je podpořeno předměstím a pohořím Troodos.

Mapa LimassolZvětšit mapu

 

Kdy Limassol navštívit?

Kvůli horkým slunečným dnům a vyšší teplotě moře je nejlepším obdobím pro návštěvu Limassolu rozmezí od května do října. Na vrcholu léta (červenec a srpen) může být pro někoho polední slunce příliš horké (rtuť může vplížit až do přibližně 34° C  a město může být také příliš rušné.

 

Pláže Limassol


Pobřeží Limassolu je poseto hotelovými a veřejnými plážemi, kde se můžete opalovat nebo ochladit ve Středozemním moři. Pro nejlepší pláže zamiřte kousek od Limassolu na Ladies Beach, Curium Beach nebo Beach Pissouri. V nabídce je také mnoho vodních sportů, od šlapadla po vodní lyže.

 

Co Limassol nabízí kromě pláže


Projděte se po přímořské promenádě do staré části Limassolu, kde na vás čekají požitky několik staletí staré architektury, středověké tvrze, archeologické muzeum a muzeum lidového umění. Zde je skvělé místo, kde si můžete v poklidu dát oběd v mnoha zajímavých restauracích, které lemují pevnost.

 

Rodinná zábava v Limassolu


Limassol a jeho okolí nabízí spoustu atrakcí, které děti zabaví na dlouhý čas. Mimo pláže se nachází vodní parky Wet 'n' Wild a Fasouri (www.fasouri-watermania.com), které lákají děti svými skluzavkami a bazény. Také starý přístav v Limassolu nabízí mnoho možností, jako například zajímavý výklad dějin Kypru.

 

Nákupy v Limassolu

 
Druhé největší městské centrum na Kypru, Limassol, nabízí druh maloobchodního prodeje, který byste očekávali v jakémkoli evropském městě s novinkami z evropské módy a spotřebního zboží na prodej. Špetku kolorit najdeme u krejčích, kteří nabízejí oblečení na míru, a také boty šité na míru. Prodejny orientované na turisty prodávají vše od plavek a plážových zařízení až po upomínkové předměty. Mezi největší obchdoní centra v Limassolu patří moderní MyMall na západě města.

 

Noční život v Limassolu


Noční život v Limassolu patří mezi nejživější na Kypru, a s nesčetnými stylovými koktejlovými bary, irskými hospodami a nočními kluby je snadné pochopit, proč je tak často přezdívaný 'město, které nikdy nespí'. Pokud chcete protancovat celou noc, budete mít opravdu z čeho vybírat. Pro sofistikovanější noc zamiřte do Caprice v hotelu Londa (72Georgiou 'Potamos Yermasoyias) (www.londahotel.com) a připojte se ke kyperskému popíjení jejich koktejlů.

 

Stravování v Limassolu


Kolem turistického centra Limassolu se to hemží kyperskými hospodami, italskými restauracemi, pizzeriemi a rychlým občerstvením. Také zde existují rozmanité mezinárodní restaurace jako T.G.I. Frodays nebo . Jídelní scéna ve starém městě je tedy více eklektická, stále se tu však podává tradiční meze, společně s prvotřídními mořskými plody a jednoduchými grilovanými pokrmy. Již 40 let otevřená restaurace Neon Phaliron (135 Gladstonos) (www.neonphaliron.com) je široce považována za jednu z nejlepších restaurací ve městě. Zde je prvotřídní středomořská kuchyně doprovázena kvalitním vínem a dobrými službami.

Doprava LimassolNové město, kde se nachází převážná většina limassolských turistických ubytování, se táhne až 12 kilometrů, takže pokud jste si nenajali auto, budete pravděpodobně muset použít místní autobus nebo taxi služby. Autobusy rovněž spojují Limassol s dalšími destinacemi po celém ostrově, včetně měst Nicosia, Paphos, Larnaca a Ayia Napa.

 

Objevování jiných oblastí v Limassolu

 
Kourion, 18 km (12 mílí) západně od Limassolu, je jedním z nejpůsobivějších kyperských archeologických nalezišť. Pozůstatky starobylého osídlení, které se datují až do 12.století př.n.l., vypadají nad Středozemním mořem majestátně. Dnes k těmto památkám patří také amfiteátr, ruiny Římských domů a mozaiky. Sledování koncertu ve staré aréně v mírném letním večeru je zážitek, na který se nedá zapomenout.

 

Zajímavost Limassol


Navštivte Limassolský starý přístav, kde se podávají vybrané rybí pokrmy v kamenné hospodě. Prodávají se zde pouze čerstvé mořské plody, úlovky přivezené z přilehlých přístavů.