Kypr | Kypr.cz - dovolená a last minute zájezdy na Kypr, informace o Kypru, reality na Kypru, počasí na Kypru, autopůjčovna, letenky a rekreační domy na pronájem

Mapa stránek

Počasí na Kypru: Famagusta: 0°C / 0°C Larnaca: 0°C / 0°C Limassol: 0°C / 0°C Nicosia: 0°C / 0°C Paphos: 0°C / 0°C Troodos: 0°C / 0°C Více>>

kypr.cz

Volejte zdarma

800 400 484
volejte 9:00-20:00

Nemovitosti Kypr

Famagusta / Protaras / Ayia Napa

Larnaca

Limassol

Kurz Euro

1 EUR je 26.920 Kč
ke dni 20. 5. 2024

Rozsáhlé možnosti a nejnižší cena, takové je cestovní pojištění online, které nabízí ePojisteni.cz.
PodlahyParkety.cz

Na moři a pod mořem

Potápění

Pokud vás zajímá podvodní svět, měli byste určitě vzít úvahu potápění. Je zde hned několik potápěčských škol po celém ostrově, které nabízí různé kurzy. Budete na ně potřebovat asi čtyři až pět dní, abyste obdrželi příslušný diplom. Některé kurzy nabízejí i celodenní potápěčský výlet. Samozřejmě všichni dodržují přísná pravidla a nařízení, aby nebyla ohrožena vaše bezpečnost.

Doporučení:

  • V doporučených zónách pro potápění se nevyskytují žádné nebezpečné podmořské proudy.
  • V plaveckých zónách, označeny červenými bójkami, je zakázán lov ryb pomocí oštěpů, bodců, harpun.
  • Na Kypru je zakázáno vyzvedávat z mořského dna jakékoli starožitnosti a mořské houby
  • Lékařská služba první pomoci pro potápění: Dekompresní komora ve všeobecbé nemocnici Larnaka Makareion (nová nemocnice), tel.: 24 630 300

 


Dobrodružství v ponorce

Pokud zrovna neholdujete potápění a i přesto vás velmi zajímá co se děje pod hladinou, nabízíme vám jinou alternativu. Kypr je totiž jedinou lokací ve východním středozemí, kde se můžete potopit v ponorce a prozkoumávat mořské dno a podmořský život a jeho přirozené prostředí. Zážitek v ponorce rovněž nabízí pohled zblízka na vrak loďi Zenobia. Stejně tak jako Titanic, se Zenobia potopila na své úplně první cestě a v současné době je jednou z nejlepších atrakcí vraků lodí z celého světa. Nyní je azylem pro několik druhů ryb, včetně velkých hejn kranasů, kaniců a barakud … skutečně potápěčův sen. Ponorka stojí  nad vrakem Zenobie, pasažéři jsou přepraveni tam a nazpátek lodí z Larnaka Marina.

 

Výlet lodí

Díky výborné poloze ostrova nabízí Kypr výlety do sousedských destinací, kde také můžete objevovat jejich krásu. Lodě vás povezou až na dohled starověkému Egyptu, největší atrakcí je pobřeží Izraele a Libanonu a také ovšem Řecké ostrovy. K dispozici jsou obvykle tyto cesty začínající z přístavu Limasol:

  • 2 denní plavba do Egypta
  • 2 denní plavba do Země svaté
  • 2 denní platba do Libanonu
  • 2 až 6ti denní plavba na různé Řecké ostrovy

Většina z těchto tras funguje po celý rok, Řecké ostrovy spíše jen přes léto. Jelikož se mohou měnit časové rozvrhy vyplutí lodí, doporučujeme určitě konzultovat vše s vaším delegátem nebo zástupcem cestovní kanceláře, který vám vždy podá aktuální informace.

Plachtění a jachting

Kypr, moře, jachtaKypr je pro plachtění a jachting naprosto ideální a to hned z několika důvodů – výborné počasí, čisté moře a úchvatné pobřeží. Dva přístavy a několik zátok dávají úkryt soukromým loďkám. I během zimních měsíců mají jachtaři dobré podmínky  k platbě, teploty vzduchu i vody se pohybují kolem 17 stupňů.

Rádi vám pomůžeme s pronájmem jachty nebo člunu stejně tak vám pokytneme komplexní servis při koupi a správě vaší lodi v době vaši nepřítomnosti.

Více informací o Windsurfingu, Kite surfingu a Surfingu na Kypru >>