Kypr | Kypr.cz - dovolená a last minute zájezdy na Kypr, informace o Kypru, reality na Kypru, počasí na Kypru, autopůjčovna, letenky a rekreační domy na pronájem

Mapa stránek

Počasí na Kypru: Famagusta: 0°C / 0°C Larnaca: 0°C / 0°C Limassol: 0°C / 0°C Nicosia: 0°C / 0°C Paphos: 0°C / 0°C Troodos: 0°C / 0°C Více>>

kypr.cz

Volejte zdarma

800 400 484
volejte 9:00-20:00

Nemovitosti Kypr

Famagusta / Protaras / Ayia Napa

Larnaca

Limassol

Kurz Euro

1 EUR je 26.920 Kč
ke dni 20. 5. 2024

Rozsáhlé možnosti a nejnižší cena, takové je cestovní pojištění online, které nabízí ePojisteni.cz.
PodlahyParkety.cz

Kam vyrazit na Kypru

Ostrov pro celou rodinu

Kypr vám poskytne pokžadé spostu aktivní zábavy, relaxace a poznání po celý rok. Na Kypru nikdy nepoznáte co je nuda a vždy najdete nové aktivty a místa k objevovaní.

 

Aktivní dovolená
 

Ať už jste na dovolené pouze na den, týden nebo dva, sami víte že každý takový moment vzácný. Po úvodní fázi kdy si odpočinete a relaxujete, se většina lidí začne pídit po tom, co by na dovolené mohli podniknout – po nějaké formě aktivity. Rozmanitý terén ostrova nabízí výběr hned z několika aktivit a to např. pěší turistika, jízda na horských kolech, exkurze na safari nebo sledování ptactva. Oblíbené jsou také extrémní sporty, jako např. skok padákem, let na rogalu nebo potápění, vodní lyžování, plachtění, jízda na kanoii, cyklistika, jízda na šlapadle, parašuting a jachting.
 

Tolik možností co podniknout

Ačkoliv je Kypr malá země, krajinu má hodně rozmanitou. Najdete zde drsná pobřeží, písčité modré pláže s tyrkysovým mořem, ale i skalnaté kopce a lesem pokryté hory. Ty si můžete prohlédnout jak na kole, tak i po pěších trasách. Pokud nepatříte mezi nadšené vyznavače vodních sportů jako je windsurfing či vodní lyžování, vyzkoušejte třeba jízdu na koni nebo golf.

Nenechte ujít tradiční kyperskou oslavu s tanci. Ať už si vyberete tradiční tanec kalamatianos, improvizovaný Zeimbekikos, kde tančí hlavně muži, nebo ženské břišní tance tsiftiteli, podívaná stojí vždy za to. Další tradicí jsou Lidové trhy, které jsou vždy společenskou událostí. Pro milovníky klasického řeckého divadla určitě stojí za návštěvu amfiteátr.Historie a památky

Za zmínku určitě stojí i archeologická naleziště zapsaná v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Oblast Pafos (Paphos) byla obydlena od neolitu a stala se centrem kultu Afrodité. Už ve 12. století před naším letopočtem zde byl vybudován Afroditín chrám. Další oblast Choirokoitia je jednou z nejdůležitějších prehistorických nalezišť ve východním Středomoří. Naleziště poskytlo i cenné poznatky v oblasti evoluce člověka. Malované kostely v Troodos jsou jedno z největších seskupení původních kostelů a klášterů Byzantské říše. Najdete zde nejen malé venkovské kostelíky, ale také rozsáhlé kláštery, všechny bohatě zdobené.

Mezi nejvyhledávanější místa na Kypru patří bezpochyby Agia Napa a Larnaka. Agia Napa se kromě krásných písčitých pláží a křišťálově průzračným mořem může chlubit i klášterem z benátského období a původním kostelem z 8. století. Pro ty, co dávají přednost spíše současným lákadlům, je tu Muzeum mořského života, kde si můžete prohlédnout současné i minulé obyvatele tamních moří. V Larnace se můžete procházet krásnými promenádami a občas zabloudit do nějaké kavárny nebo taverny. Najdete zde i městskou pevnost ze 17. století, kde je umístěno Muzeum středověku.

 

Svatba na Kypru
 


Stále více a více párů ze zahraničí objevují neodolatelnost svatby na Kypru. Takřka garantované dobré počasí a pozadí Středozemního moře jsou zajisté důležitými aspekty . Ale asi hlavní důvod proč jsou tu svatby tak oblíbené  je fakt, že páry zde mají bezproblémový přechod mezi svatebním obřadem a líbánkami, zatímco příbuzenstvo a přátelé zde ve stejné dny mohou strávit příjemnou dovolenou.