Kypr | Kypr.cz - dovolená a last minute zájezdy na Kypr, informace o Kypru, reality na Kypru, počasí na Kypru, autopůjčovna, letenky a rekreační domy na pronájem

Mapa stránek

Počasí na Kypru: Famagusta: 0°C / 0°C Larnaca: 0°C / 0°C Limassol: 0°C / 0°C Nicosia: 0°C / 0°C Paphos: 0°C / 0°C Troodos: 0°C / 0°C Více>>

kypr.cz

Volejte zdarma

800 400 484
volejte 9:00-20:00

Nemovitosti Kypr

Famagusta / Protaras / Ayia Napa

Larnaca

Limassol

Kurz Euro

1 EUR je 26.920 Kč
ke dni 20. 5. 2024

Rozsáhlé možnosti a nejnižší cena, takové je cestovní pojištění online, které nabízí ePojisteni.cz.
PodlahyParkety.cz

Famagusta

Famagusta byla do doby turecké invaze v roce 1974 prosperujícím kulturním a ekonomickým centrem Kypru.

Jelikož je dnes město Famagusta stále okupováno tureckou armádou, oblíbená prázdninová letoviska tohoto regionu se změnila v opuštěná místa. V této oblasti se nachází jedny z nejkrásnějších písčitých plaží na ostrově.

Agia Napa a Paralimni jsou skutečným rájem vodních sportů jako je vodní lyžování, windsurfing, kanoistika, potápění a speed boating. Uspokojí každého návštěvníka i širokou škálou nočního vyžití.

Agia Napa byla kdysi malou rybářskou vesničkou. Ve středu vesnice se nachází středověký klášter, kde se také odehrává každoroční Agia Napa Festival. Celá tato akce přibližuje historické, kulturní a zemědělské tradice jak místní, tak celého Kypru. Součástí programu jsou divadelní a operní představení, dále koncerty a taneční vystoupení. Tato oblast je známá úrodnou červenou půdou, která plodí kyperské brambory a sezónní zeleninu.

Zajímavosti:

  • Klášter Agia Napa (Agia Napa Monastery)
  • Tornaritis – Pierides Museum of Marina Life
  • Mys Capo Greco (Cape Greco)
  • Protaras
  • Fig Tree Bay
  • Konnos Bay
  • Rybářský přístav Liopetri (Liopetri fishing harbour)

 

Jihovýchodní pobřeží Kypru je proslulé úžasnými zlatými písky a křišťálově čistými vodami Středozemního moře. Je zde nekončící pásmo organizovaných turistických pláží a soukromých uzavřených pláží, které se táhnou od Kapparis až k Ayia Napa.

Kapparis

Turistická oblast Kapparis je rychle rozvíjející se oblast, která žije po celý rok. Je zde velký výběr restaurací, které nabízejí tradiční kyperské pokrmy i mezinárodní kuchyň, dále bary s večerní zábavou, kavárny, pekárny, supermarkety, půjčovny automobilů, bicyklů, čtyřkolek a písečné pláže s vybavením pro vodní sporty. Kapparis se nachází pouze pár minut jízdy od centra města Paralimni, ve kterém jsou překrásné kostely a butiky. (Kapparis funguje po celý rok)


Pernera

Pernera je známá zvláštním rybářským přístavem a bílým kostelíčkem, který sedí na hladině vody a ční nad pláží Louma, a také vynikající rybí restaurací. Půjčovna vybavení pro vodní sporty a lodí poskytuje zábavu pro celou rodinu. Dále je zde ohromný výběr barů, restaurací a samozřejmě zlatých pláží pro relaxaci.
Byla zde otevřena nově postavená pobřežní cesta, takže pěší turisté si mohou užít fantastické výhledy na Středozemní moře po celou cestu až k Protaras.  Místo poskytuje mnoho chráněných oblastí pro odpočinek a ploch na opalovaní pro relaxaci, a několik malých taveren, kde si lze zakoupit pití nebo jídlo na cestu.Protaras


Protaras je pravděpodobně nejznámější díky pláži Fig Tree Bay, kde mohou příznivci opalování využít široký pruh pláže a malého ostrova, který přitahuje místní ryby a je velmi populární mezi fanoušky šnorchlování a potápění.
Zábava v Protaras se různí od tichých plážových barů ve dne až k živým hospodám a klubům otevřeným do ranních hodin. Návštěvníci naleznou vše v blízkosti včetně bank, obchodů se suvenýry s kyperským zbožím, obchodů
s oblečením / obuví, kaváren, barů, restaurací, zmrzlináren a supermarketů.
Příznivci vzrušení si mohou vybírat mezi para-sailingem, wake boardingem a další vodní zabavou, jako je jízda na banánu a nafukovadlech. Pláž Konnos Beach je velmi hezkou částí Cavo Greko a poskytuje dech beroucí pohledy
(Protaras přes zimu nefunguje)Ayia Napa

Kdysi malá přístavní vesnička Ayia Napa je nyní populární destinací pro rodiny a milovníky klubů. Klubová scéna je plná života a zahrnuje všechny typy hudby a pouliční zábavy, obchodů a open air živé hudby. Je zde klášter, muzea, kostely, rybářský přístav, ale také moderní restaurace a bary, zábavní park, který přitahuje všechny věkové skupiny a národnosti.
A samozřejmě spousta místních obchůdků, banky a supermarkety. Můžete navštívit vodní park Waterworld, strávit den relaxací na pláži Nissi Beach nebo si zapůjčit čtyřkolku a prozkoumávat Cape Greko. Podél pobřeží Ayia Napa je na výběr množství pláží a je pouze 2 minuty cesty z dálnice pro ty, kteří chtějí cestovat po ostrově.
(Většina Ayia Napa přes zimu nefunguje)

Letiště Larnaca je přibližně 40km od těchto turistických resortů.