Kypr | Kypr.cz - dovolená a last minute zájezdy na Kypr, informace o Kypru, reality na Kypru, počasí na Kypru, autopůjčovna, letenky a rekreační domy na pronájem

Mapa stránek

Počasí na Kypru: Famagusta: 5°C / 15°C Larnaca: 6°C / 14°C Limassol: 7°C / 15°C Nicosia: 3°C / 14°C Paphos: 7°C / 16°C Troodos: -2°C / 7°C Více>>

kypr.cz

Volejte zdarma

800 400 484
volejte 9:00-20:00

Nemovitosti Kypr

Famagusta / Protaras / Ayia Napa

Larnaca

Limassol

Kurz Euro

1 EUR je 27.035 Kč
ke dni 8. 2. 2016

Rozsáhlé možnosti a nejnižší cena, takové je cestovní pojištění online, které nabízí ePojisteni.cz.
PodlahyParkety.cz

Cestování se zvířaty

V rámci Evropské unie je pro cestování se psy, kočkami a fretkami na Kypr od 1. října 2004 používán tzv. Pet Passport neboli Pas zvířete v zájmovém chovu. Tato povinnost se vztahuje na uvedené tři skupiny zvířat z toho důvodu, že jsou náchylná na onemocnění vzteklinou.

Pas pro zvířecí mazlíčky vychází z  nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 998/2003/ES ze dne 26. května 2003 o veterinárních podmínkách pro neobchodní přesuny zvířat v zájmovém chovu a o změně směrnice Rady 92/65/EHS.

Pas má jednotnou podobu ve všech členských státech EU. Každý pas je označen kódem země (pro Českou republiku písmena CZ) a pořadovým číslem. Pořadové číslo je u nás přidělováno Státní veterinární správou. Pas je možné získat u schválených veterinárních lékařů.

Pro cestu na Kypr stejně jako pro cesty do většiny států EU stačí pas zvířete, identifikace zvířete mikročipem nebo tetováním a očkování proti vzteklině.

Kypr neumožňují vstup na své území s mláďaty mladšími 3 měsíců. Členské státy mohou povolit cestování s mláďaty mladšími 3 měsíců, která nejsou očkována proti vzteklině, pokud jsou provázena pasem a od narození pobývala v tomtéž místě aniž by přišla do styku s volně žijícími zvířaty, nebo jsou provázena matkou, na které jsou závislá.