Kypr | Kypr.cz - dovolená a last minute zájezdy na Kypr, informace o Kypru, reality na Kypru, počasí na Kypru, autopůjčovna, letenky a rekreační domy na pronájem

Mapa stránek

Počasí na Kypru: Famagusta: 0°C / 0°C Larnaca: 0°C / 0°C Limassol: 0°C / 0°C Nicosia: 0°C / 0°C Paphos: 0°C / 0°C Troodos: 0°C / 0°C Více>>

kypr.cz

Volejte zdarma

800 400 484
volejte 9:00-20:00

Nemovitosti Kypr

Famagusta / Protaras / Ayia Napa

Larnaca

Limassol

Zprávy Kypr

Kyperské víno naplňuje reputaci města Limasol, které je známo jako... více >>
Akce: Balíček na uvítanou a INTERNET ZDARMA! Ke každé objednávce... více >>

Aktivity na Kypru

Rádi bychom zákazníkům v České republice a na Slovensku představili... více >>
Do naší nabídky výběrových nemovitostí na Kypru jsme zařadili vilový... více >>

Kurz Euro

1 EUR je 27.540 Kč
ke dni 6. 4. 2020

Cestovní pojištění na Kypr

 Cestovní pojištění
Rozsáhlé možnosti a nejnižší cena, takové je cestovní pojištění online, které nabízí ePojisteni.cz.

Autopůjčovna Kypr

Letenky na Kypr

Počasí na Kypru

 Cestovní pojištění

5.2.2010 - Zrušení regulace dodávek vody na Kypru

Veškerá omezení dodávek vody jsou zrušena od února 2010, na Kypru spadluo průběho měsíce ledna nejvíce srážek za posledních 6 let, vodní přehrady jsou zaplněny z téměř 50 procent a před dokončením je další plánované odsolovací. zařízení.

Ministr zemědělství, Michalis Polynikis řekl: \"Jsem potěšen oznámit, že jsme blízko k řešení tohoto dlouho přetrvávající problému s dodávkami vody, a to zejména v důsledku uvedení do provozu odsolovacích zařízení a nedávných vydatných dešťů na Kypru.\"


Lednové déště představovaly více než trojnásobek objemu, který spadl ve stejném měsíci loňského roku a zhruba 16 krát větší objem, než ketrý spadl v lednu 2008. Letošní leden byl srážkově srovnatelný s rokem 2004, kdy přiteklo 89 milionů krychlových metrů do přehrady.

Na Kypru bude brzy dokončeno páté odsolovací zařízení v blízkosti Paphos. Kypr by měl mít dostatek vody, tak aby současný stav vydržel minimálně do konce roku 2011. Příští rok Kyperské elektrické závody uvedou do provozu další odsolovací zařízení v Akrotiri.

Zrušeníé omezení dodávek vody přispěje výrazně ke komfotru života na Kypru. Ačkoliv mají veškeré domácnosti, podniky, hotely nebo restaurace svůj vlastní vodní tank, který pokrývá ve většině případů spotřebu vody v den kdy byla krácena dodávka pitné a užitkové vody je oznámené o zrušení omzení dodávek vody výtaným krokem a velmi doboru zprávou pro celý Kypr.